Deklaracja dostępności architektonicznej Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni

Deklaracja dostępności architektonicznej Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni

Deklaracja dostępności architektonicznej Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni

Informacja o dostępności architektonicznej dla osób niepełnosprawnych ruchowo:

Adres budynku: Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni, ul. Północna 9a, 81-029 Gdynia.
 

Możliwość dojścia pieszo:
Budynek usytuowany jest w przemysłowej części Gdyni, u zbiegu ulic Hutniczej i Północnej, w odległości 700 m od Dworca PKP Gdynia Chylonia. Dojście do budynku pieszo.
Z Dworca PKP Chylonia należy kierować się w stronę ulicy Hutniczej. Następnie skręcić w lewo. Po ok 150 należy przejść przez ulicę. Po przejściu skrzyżowania w odległości ok 50 m. znajduję się budynek Urzędu.

Możliwość dojechania środkami komunikacji miejskiej:
Dojazd autobusem R z Dworca Głównego PKP w Gdyni. Wysiąść należy na przystanku przy. ul. Gruszkowej. Następnie należy kierować się w lewą stronę. Po ok 100 m. skręcić w prawo.
Przy budynku znajdują się ogólnodostępne miejsca postojowe dla samochodów.
Główne drzwi do budynku są przystosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, gdyż ich wymiary gwarantują zachowanie bezpiecznej odległości od barier pionowych i poziomych, ponadto są one automatycznie otwierane.
Do budynku może wejść osoba niepełnosprawna z opiekunem, bądź z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Przy wejściu głównym do budynku dostępny jest hol główny, w którym znajduje się stanowisko ochrony. Przy punkcie ochrony można uzyskać niezbędne informacje na temat poruszania się po budynku oraz o dostępnych usługach wsparcia.

Na parterze w/w budynku istnieje dostęp do toalety przystosowanej do osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach.

Wewnątrz budynku znajdują przejrzyste tablice informacyjne w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, brakuje oznaczeń w alfabecie Braille'a. Urząd posiada pętlę indukcyjną, szkło powiększające oraz ramkę do podpisu dla osób słabowidzących.
Budynek jest wyposażony w windę, oraz podjazdy umożliwiające poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami.


Adres budynku: Pomorski Urząd Celno- Skarbowy w Gdyni, ul. Poznańska 42, 76-200 Słupsk.

Budynek usytuowany jest na obrzeżach Słupska w kierunku wyjazdu na Miastko. Do w/w budynku można z Dworca Głównego dojść samodzielnie lub dojechać środkami komunikacji publicznej.

Możliwość dojścia pieszo:
Z Dworca PKP i dworca autobusowego należy kierować się lewą stroną ul. Kołłątaja i iść cały czas prosto do skrzyżowania z ul. Tuwima. Następnie należy przejść przejście dla pieszych, dalej prosto wejść w ul. Wita Stwosza, skręcić w lewo w ul. Kasprowicza. Po dojściu do skrzyżowania należy skręcić w prawo w ul. Przemysłową i iść cały czas prosto. Na końcu ul. Przemysłowej należy skręcić w lewo w ul. Poprzeczną, dochodzimy do ronda, na którym należy skręcić w prawo. W pierwszym budynku za rondem po prawej stronie znajduje się PUCS.

Możliwość dojechania środkami komunikacji miejskiej:
Dojazd do ul. Poznańskiej spod Dworca jest możliwy linią nr: 5. Przystanek autobusowy znajduje się przy ul. Wojska Polskiego tj. na wprost Dworca PKP.
Przy budynku nie ma obecnie wydzielonych miejsc postojowych dla klientów oraz dla osób z niepełnosprawnościami.

Główne wejście do budynku nie posiada stopni, jest płaskie, co znacznie ułatwia dostęp osobom z niepełnosprawnościami.
Do budynku może wejść osoba niepełnosprawna z opiekunem, bądź z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Przy wejściu głównym do budynku dostępny jest hol główny, w którym znajduje się stanowisko ochrony. W punkcie ochrony osoba z niepełnosprawnością może zostać obsłużona przez pracownika PUCS.
Na parterze w/w budynku istnieje dostęp do toalety przystosowanej do osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach, lecz należałoby najpierw przy pomocy osoby trzeciej pokonać trzy stopnie.
 

Adres budynku: Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni – Delegatura w Słupsku, ul. Portowa 13B, 76-200 Słupsk.

Delegatura PUCS w Słupsku usytuowana jest w budynku Słupskiego Inkubatora Technologicznego w północnej części miasta, na terenie podstrefy „Słupsk-Włynkówko" Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy drodze krajowej nr 21 Słupsk-Ustka. Do ww. budynku można z centrum miasta dojść samodzielnie, dojechać środkami komunikacji publicznej lub taksówką.

Możliwość dojścia pieszo:
Z dworca autobusowego i kolejowego należy kierować się lewą stroną ul. Kołłątaja i iść prosto aż do najbliższego skrzyżowania zlokalizowanego przy ul. Al. 3 Maja. Przed skrzyżowaniem należy przejść na drugą stronę ulicy i iść prosto wzdłuż ul. Wolności ok. 64 m. Następnie dojść do skrzyżowania z ul. J. U. Niemcewicza, po lewej stronie przejść przez przejście dla pieszych i iść prosto do najbliższego skrzyżowania z ul. Poniatowskiego. Przejść na drugą stronę ulicy i w lewo iść prosto ok. 100 m wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Przy ul. Świętej Klary z Asyżu skręcić w prawo i  iść prosto wzdłuż torów kolejowych aż do przystanku kolejowego Słupsk Północny. Przed przystankiem należy przejść pod nasypem torowiska w kierunku ul. Portowej. Budynek znajduje się po lewej stronie.

Możliwość dojechania środkami komunikacji miejskiej:
Z dworca autobusowego i kolejowego można dojechać autobusem linią 17 kierunek: Strzelinko. Kurs autobusu linii 17 podjeżdża bezpośrednio pod budynek Delegatury. Dojazd możliwy jest również pociągiem Regio trasa Słupsk – Ustka, należy wysiąść na przystanku Słupsk Północny i przejść pod nasypem torowiska. Budynek znajduje się po lewej stronie.

Przed budynkiem wyznaczone jest dogodne miejsce parkingowe z wyznaczeniem miejsc przeznaczonych wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami.
Wejście do budynku jest przyjazne, bez progów utrudniających poruszanie się.
Szerokość korytarzy w budynku pozwala na sprawne i swobodne poruszanie się na wózkach inwalidzkich.

Do budynku może wejść osoba z niepełnosprawnością z opiekunem, bądź psem asystującym lub psem przewodnikiem. Przy wejściu głównym do budynku Słupskiego Inkubatora Technologicznego dostępny jest hol główny i stanowisko ochrony, które wskaże Punk Obsługi Klienta, znajdujący się w pokoju 0.06 tutejszej Delegatury.

Wewnątrz budynku znajdują się przejrzyste tablice informacyjne w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, lecz w dniu dzisiejszym brakuje oznaczeń w alfabecie Braille'a. Na parterze usytuowana jest winda, która ułatwia dotarcie do odpowiednich części budynków.
Na każdej kondygnacji budynku znajduje się bezpłatna, łatwo dostępna toaleta.
 

Adres budynku: Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni, Delegatura w Gdańsku, ul. Opłotki 1, 80-730 Gdańsk.

Budynek Oddziału Celnego „Opłotki" położony jest w Gdańsku w dzielnicy południowo-wschodniej  przy ul. Opłotki 1. Najbardziej dogodnymi drogami dojazdowymi są ulice: Elbląska i Opłotki oraz Miałki Szlak i Połęże, Zawodzie:
Budynek Delegatury, w którym zlokalizowany jest Oddział graniczy:

  • od strony wschodniej – z zabudową przemysłową,
  • od strony południowo-zachodniej z nieużytkami ( d. Działki ogrodnicze nie uprawiane).

W odległości ok 80 m od obiektu znajduje się stacja paliw ORLEN

  • od strony północnej -  z posesją przy ul. Miałki Szlak 26 firmy SBA Sp. Jawna – właściciel Krystyna Pruska tel.: 504 236 578 na terenie której siedziby mają następujące podmioty: Agencja Celna PEKO, AC Teresa Żytkowiak, ACTIVE Spedycja i Transport Międzynarodowy  Myjnia samochodowa.

Do budynku Oddziału istnieje możliwość dojechania środkami komunikacji:
Dojazd tramwajem do przystanku Brama Żuławska 01/02 liniami 8, 9, następnie ok. 1,1 km pieszo w kierunku wschodnim, lub autobusem na przystanek Miałki Szlak 02 liniami 112, 166, 186 a następnie pieszo ok. 240 m w kierunku południowym.

Przy budynku Oddziału Celnego znajduje się wydzielone jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Główne wejście do budynku Oddziału nie posiada stopni, jest płaskie, co znacznie ułatwia dostęp osobom z niepełnosprawnościami.
Budynek nie jest wyposażony w windę, podnośniki czy schodołazy.

Do budynku może wejść osoba z niepełnosprawnością z opiekunem, bądź z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Przy wejściu do Oddziału znajduje się pokój rewidentów (nr 208), w którym pełniący służbę funkcjonariusze poinformują podatnika o sposobie załatwienia jego sprawy lub przywołają funkcjonariusza/pracownika prowadzącego sprawę.

Delegatura w Gdańsku mieści się na pierwszym piętrze w tym samym budynku co Oddział Celny „Opłotki". Do budynku można wejść od strony oddziału lub drugim wejściem gdzie znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich. Na parterze, przy wejściu obok kancelarii dostępny jest stolik z oznaczeniem „miejsce dla niepełnosprawnych". Pracownik kancelarii w razie potrzeby powiadamia Kierownika Referatu Wsparcia o konieczności załatwienia petenta.
Na parterze znajduje się toaleta przystosowania dla osób z niepełnosprawnościami.
 

Adres budynku: Oddział Celny "Port Gdańsk", ul. Przemysłowa 20, 80-542 Gdańsk.

Budynek w którym mieści się Oddział, usytuowany jest na terenie Wolnego Obszaru Celnego (WOC) w dzielnicy Gdańsk-Nowy i znajduje się on ok. 9 km od Dworca Głównego w Gdańsku. Do budynku oddziału można dotrzeć własnym środkiem transportu lub środkami komunikacji miejskiej.
Przed wejściem/wjazdem na teren Wolnego Obszaru Celnego każdorazowo należy pobrać przepustkę, którą należy okazać w oddziale w celu jej potwierdzenia.

Możliwość dojścia na pieszo:
od przystanku tramwajowego linii "5", przez bramkę wejściową na WOC (ok. 700 m), lub w przypadku dojazdu własnym środkiem transportu - od wolno dostępnego parkingu umiejscowionego przed bramą wjazdową na WOC (ok. 400 m).

W przypadku dojazdu własnym środkiem transportu, przed wjazdem na teren WOC, należy pobrać od straży ochrony portu jednorazową przepustkę na samochód i dojechać pod sam budynek, pod którym jest możliwość zaparkowania samochodu.

Możliwość dojazdu środkami komunikacji publicznej:
Z Dworca Głównego nie ma możliwości dojazdu do oddziału jednym środkiem transportu (bez przesiadki). Istnieje możliwość dojazdu tramwajem linii "3" do dzielnicy Brzeźno, a następnie przesiadki na tramwaj linii "5". Brama wjazdowa na teren WOC jest widoczna z przystanku tramwajowego (ok. 300 m).

Ze względu na szczególną lokalizację obiektu. tj. środek terenu Wolnego Obszaru Celnego w Gdańsku przemieszczanie się po tym terenie osób na wózku inwalidzkim jest znacznie utrudnione i niebezpieczne. Od bramy wjazdowej na teren WOC biegnie chodnik dla pieszych, który w kilku miejscach jest poprzecinany drogami wewnątrzportowymi. Oddział znajduje się na parterze. W budynku znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.
 

Adres budynku: Oddział Celny Pocztowy w Pruszczu Gdańskim ul. Handlowej 4, 83-900 Pruszcz Gdański.

Budynek usytuowany jest na terenie należącym do Poczty Polskiej SA WER Pruszcz Gdański przy ul. Handlowej 4.
Do budynku można dojechać środkami komunikacji publicznej lub transportem własnym. Dojście do budynku przy korzystaniu z transportu publicznego jest utrudnione z uwagi na brak przejścia dla pieszych łączącego przystanek autobusowy z prawą stroną ulicy Zastawnej (brak chodnika dla pieszych oraz pobocza) i skrzyżowaniem z ulicą Kupiecką.


Możliwość dojechania środkami komunikacji publicznej:
Atobus linii 232, 132 (obie linie z Dworca Głównego PKP w Gdańsku) oraz 107 (linia lokalna Pruszcz Gdański Komarowo - Pruszcz Gdański Rondo Kaszubskie).

Z uwagi na usytuowanie Oddziału Celnego Pocztowego na terenie należącym do Poczty Polskiej SA Oddział Celny Pocztowy nie dysponuje miejscami parkingowymi dla klientów korzystających z usług oddziału, istnieje jednak możliwość skorzystania z miejsc na parkingu należącym do Poczty Polskiej SA.

Oddział Celny Pocztowy Pruszcz Gdański znajduje się w odległości ok. 100 metrów od bramy głównej wjazdowej na teren Poczty Polskiej SA WER Pruszcz Gdański. Chodnik prowadzący do drzwi głównych do budynku posiada wysoki krawężnik (brak wyprofilowanych podjazdów np. dla wózków). Główne drzwi do budynku są przystosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jednak otwarcie drzwi dla osoby z niepełnosprawnością ruchową może stanowić problem (drzwi są ciężkie i trudno je otworzyć).  

Do budynku może wejść osoba z niepełnosprawnością zarówno z opiekunem, psem asystującym, jak i psem przewodnikiem.
Wewnątrz budynku brak jakichkolwiek tablic informacyjnych dla osób niewidomych i słabowidzących. Oddział Celny Pocztowy mieści się w budynku parterowym, w czterech pomieszczeniach, umieszczonych po obu stronach korytarza w odległości kilku metrów. Budynek nie posiada windy, podnośników ani schodołazów, jednak nie są one wymogiem dla potrzeb korzystania z usług Oddziału Celnego Pocztowego.
W budynku, w pomieszczeniach Poczty Polskiej SA, jest również dostęp do toalety, którą z racji posiadanych gabarytów można uznać za częściowo dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach (brak w niej jednak jakichkolwiek udogodnień ułatwiających korzystanie z toalety).  
 

Adres budynku: Oddział  Celny Port Lotniczy Gdańsk – Rębiechowo, ul. Słowackiego 200, 80-298 Gdańsk.

Budynek znajduje się w gdańskiej dzielnicy Matarnia i stanowi kompleks budynków biurowych Portu Lotniczego Gdańsk Sp. z o.o. z wydzielonym elementem architektonicznym, użytkowanym przez Pomorski Urząd Celno – Skarbowy w Gdyni Oddział Celny Port Lotniczy Gdańsk- Rębiechowo, z urzędowym oznaczeniem tej części obiektu, która usytuowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie oznaczonej i wyeksponowanej Bramy Głównej na teren lotniska. W bezpośrednim otoczeniu znajdują się oznaczone obiekty  DHL, TNT, Cargo.

Możliwość dojścia pieszo:
Ze względu na kilkunastokilometrowe oddalenie od centrum Gdańska, np. ok. 15 km od dworca PKP Gdańsk Główny, dojście stąd pieszo jest czasochłonne.

Możliwość dojechania środkami komunikacji publicznej:
Dojazd autobusami ZTM Gdańsk: nr 169  w połączeniu z dzielnicą Oliwa, nr 122 w połączeniu z Sopotem i dzielnicą Wrzeszcz, nr 210 w połączeniu z dzielnicą Orunia i dworcem PKP Gdańsk Główny oraz autobusem linii nocnej N3 w połączeniu z dworcem PKP Gdańsk Główny oraz Wrzeszcz. Wysiąść należy na przystanku Terminal Cargo na żądanie i po przejściu dla pieszych vis a vis stacji paliw  iść prosto kilkadziesiąt metrów do skrzyżowania, na którym po przejściu jezdni skierować się w lewo, do obiektu.
Możliwy również dojazd do przystanku Port Lotniczy autobusami ZTM Gdańsk: ww.: 169, 122, 210, N3 oraz 110 w połączeniu z dzielnicą Wrzeszcz oraz koleją PKM i dalsze przejście pieszo około kilkuset metrów po skierowaniu się w lewo na wprost Terminala pasażerskiego.

Parkowanie:
W otoczeniu obiektu, w kierunku widocznego Terminala pasażerskiego Portu Lotniczego, znajdują się liczne oznaczone płatne parkingi.
 
Biura Oddziału Celnego – dostępność:
Wejście do budynku nie posiada stopni, jest płaskie. Biura Oddziału Celnego znajdują się na jednej, pierwszej, kondygnacji. Drzwi są przystosowane do wjazdu wózkiem inwalidzkim. Wewnątrz znajduje się wyznaczona toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Do obiektu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Terminal pasażerski:
Adres budynku: Oddział Celny Port Lotniczy Gdańsk – Rębiechowo, ul. Słowackiego 210 A, 80-298 Gdańsk.
Budynek znajduje się w gdańskiej dzielnicy Matarnia i jest Terminalem  Portu Lotniczego Gdańsk Sp. z o.o. z wydzielonymi pomieszczeniami obsługi i kontroli celno–skarbowej,  użytkowanym przez Pomorski Urząd Celno–Skarbowy w Gdyni Oddział Celny Port Lotniczy Gdańsk- Rębiechowo, z oznaczeniami zgodnymi ze stylistyką graficzną obiektu.

Możliwość dojścia pieszo:
Ze względu na kilkunastokilometrowe oddalenie od centrum Gdańska, np. ok. 15 km od dworca PKP Gdańsk Główny, dojście stąd pieszo jest czasochłonne.

Możliwość dojechania środkami komunikacji publicznej:
Dojazd autobusami ZTM Gdańsk: nr 169  w połączeniu z dzielnicą Oliwa, nr 122 w połączeniu z Sopotem i dzielnicą Wrzeszcz, nr 110 w połączeniu z dworcem PKP Gdańsk Wrzeszcz, nr 210 w połączeniu z dzielnicą Orunia i dworcem PKP Gdańsk Główny oraz autobusem linii nocnej N3 w połączeniu z dworcem PKP Gdańsk Główny oraz Wrzeszcz, a także koleją PKM w połączeniu z centrum Gdańska, Gdynią oraz Kartuzami. Wysiąść należy na przystanku Port Lotniczy, którego platformy znajdują się na wprost wejść do budynku w pobliskim położeniu. Z peronu kolejowego możliwe jest bezpośrednie wejście do terminala schodami, schodami ruchomymi i windą z możliwością wjazdu do niej wózkiem inwalidzkim.

Parkowanie:
W bezpośrednim otoczeniu obiektu Terminala pasażerskiego Portu Lotniczego, znajdują się liczne oznaczone płatne parkingi. Istnieje możliwość krótkotrwałego bezpłatnego zatrzymania przy wejściach do Terminala w celu wysadzenia lub zabrania pasażera.

Wejście oraz infrastruktura:
Do budynku jest pięć ogólnodostępnych wejść, które nie posiadają stopni, są płaskie. Drzwi są przystosowane do wjazdu wózkiem inwalidzkim. Wewnątrz znajdują się wyznaczone toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami oraz do potrzeb osób z małym dzieckiem. Do obiektu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Biura Oddziału Celnego - dostępność:
Biura Oddziału Celnego znajdują się na wszystkich kondygnacjach i we wszystkich strefach obsługi podróżnych i ich bagażu. Są one dostępne odpowiednio do uprawnień podróżnych. W strefie ogólnodostępnej znajduje się jedno z biur Oddziału Celnego z możliwością telefonicznego  przyzwania funkcjonariusza przez całą dobę. Znajduje się ono obok pierwszego wejścia do terminala od strony wschodniej, naprzeciwko stanowiska kontroli biletowo – bagażowej check – in 20.
 

Adres budynku: Oddział Celny „Terminal Kontenerowy" w Gdańsku, ul. Prof. Witolda Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk.

OC Terminal Kontenerowy znajduje się w budynku Centrum biurowego Koga przy trasie Sucharskiego w okolicy węzła „Wosia Budzysza" w odległości 800m od przystanku autobusowego „Budzysza". Do budynku można dojechać z Dworca Głównego, który jest oddalony ok 5 km , komunikacją miejską lub dojść pieszo z przystanku autobusowego „Budzysza" lub przystanku tramwajowego „Sucharskiego 02".

Możliwość dojścia pieszo:
Z przystanku tramwajowego „Sucharskiego 02" należy przejść w lewo przejściem dla pieszych przez ul. Lenartowicza a następnie w prawo przejściem dla pieszych przez ul. Sucharskiego, przejść pod wiaduktem i ponownie przejściem dla pieszych przez drugi pas ul. Sucharskiego i skręcić w lewo. W odległości 20m od przejścia znajduję się przystanek autobusowy „Budzysza 01". Za przystankiem należy skręcić w prawo i chodnikiem udać się przez teren ogrodów działkowych w kierunku budynku Koga. Odległość budynku Koga od przystanku „Budzysza 01" to 800 m. Po przejściu przez teren ogrodów działkowych a przed przejściem przez ul. Andruszkiewicza znajdują się schody, które są barierą architektoniczną dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach inwalidzkich. Po przejściu ul. Andruszkiewicza chodnikiem należy udać się do wejścia głównego budynku Koga.  

Możliwość dojechania środkami komunikacji publicznej:
Dojazd tramwajem z Dworca Głównego do przystanku „Sucharskiego 02" jest możliwy linią  nr 9 i nr 8 w kierunku Stogi Plaża. Z przystanku tramwajowego „Sucharskiego 02" należy przejść w lewo przejściem dla pieszych przez ul. Lenartowicza a następnie w prawo przejściem dla pieszych przez ul. Sucharskiego, przejść pod wiaduktem i ponownie przejściem dla pieszych przez drugi pas   ul. Sucharskiego i skręcić w lewo na przystanek autobusowy „Budzysza 01".  

Z przystanku „Budzysza 01" do przystanku „Andruszkiewicza" kursuje w dni powszednie linia autobusowa nr 106 znajdującym się 150 m od budynku w godz. od 6:04,  do 11:04 i godz.15:19 i 16:19 oraz linia autobusowa nr 158 w godz. od 6:39,  do  8:39, i od 14:36 do 16:16 i 17:49. Kursy realizowane są pojazdami niskopodłogowymi. Przystanek autobusowy „Andruszkiewicza" przy budynku Koga wyłożony jest betonowymi płytami co utrudnia osobom z niepełnosprawnościami poruszającym się wózkiem inwalidzkim przejazd na przejście dla pieszych . Dalszy dojazd do budynku nie posiada barier architektonicznych. Dojazd wózkiem jest możliwy do budynku poprzez obniżone progi chodnikowe.

Przy budynku znajduje się parking płatny powyżej 1 godz. postoju. Wjazd na parking możliwy jest poprzez pobranie biletu przy wjeździe. Przycisk pobrania biletu usytuowany jest w miejscu dostępnym dla kierowcy bez wychodzenia z pojazdu. Opłata realizowana jest przez parkometr przy wejściu głównym do budynku. Parking posiada trzy miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Drzwi główne do budynku to drzwi dwuskrzydłowe otwierające się automatycznie, są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Wejście do budynku nie posiada barier architektonicznych – brak stopni, schodów . Na parterze w holu budynku znajduje się stanowisko ochrony gdzie możliwe jest uzyskanie informacji na temat lokalizacji, możliwości poruszania się po budynku oraz dostępnych usługach wsparcia. Znajduje się tu również tablica informacyjna w druku powiększonym. Na parterze i wszystkich piętrach budynku jest toaleta dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach.  
Siedziba OC Terminal Kontenerowy znajduje się na 2 piętrze. Znajduje się tu także tablica informacyjna. Tablice nie posiadają oznaczeń w alfabecie Braill'a. W budynku znajdują się 3 windy.

Wejście do biura OC w godz. od 7.30 do 14.30 w dni powszednie jest otwarte. Znajduję się tu również domofon na wysokości dostępnej dla osób na wózkach, którym można przywołać funkcjonariusza.  


Adres budynku: Oddział Celny w Kwidzynie PUC-S w Gdyni Delegatura w Gdańsku ul. Lotnicza 1;  82-500 Kwidzyn.

Budynek znajduje się na obrzeżach miasta na terenie należącym do zakładu International Paper Kwidzyn S.A. w odległości około 3 km od dworca kolejowego i 3,5 km od dworca autobusowego.
Do ww. budynku można dojść pieszo lub dojechać środkami komunikacji publicznej.

Możliwość dojścia pieszo:
Z dworca głównego należy kierować się w lewo ulicą Tadeusza Kościuszki do ronda Solidarności a następnie nadal prosto ulicą Toruńską do skrzyżowania (ronda) z ulicą Południową. Skręcamy w lewo i cały czas prosto przez wiadukt nad torami do skrzyżowania z ulicą Żwirową. Skręcamy w prawo i po około 500m skręcamy na skrzyżowaniu w ulicę Lotniczą. Po około 600 m. skręcamy w prawo pozostając na ul. Lotniczej. Po około 350 m po lewej stronie ulicy znajduje się budynek, w którym mieści się Oddział Celny w Kwidzynie.

Możliwość dojechania środkami komunikacji publicznej:
Dojazd autobusem z dworca PKP możliwy jest liniami  autobusu nr 5A i S. Przystanek końcowy znajduje się  w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Oddziału Celnego na lewo od jego wejścia.

Przy budynku OC Kwidzyn znajduje się duży bezpłatny parking dla samochodów osobowych. Jest również możliwość zaparkowania na placu gdzie parkują pojazdy ciężarowe w wypadku braku miejsca.  

Główne drzwi do budynku są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku może wejść osoba z opiekunem, bądź psem asystującym lub psem przewodnikiem.
Przy wejściu głównym dostępny jest hol główny z tablicą informacyjną. Brak jest stanowiska ochrony lub informacji.

Na parterze jest dostęp do toalety, niestety nie jest ona przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wewnątrz  budynku znajdują się przejrzyste tablice informacyjne bez oznaczeń w alfabecie Braille'a. Budynek nie jest wyposażony w windę, ponadto brakuje w nim podnośników czy schodołazów dla osób z niepełnosprawnościami czy osób o obniżonej sprawności ruchowej.
 

Adres budynku: Oddział Celny w Tczewie, ul. Sadowa 4, 83-110 Tczew.

Siedziba Oddziału znajduje się w przemysłowej części miasta, poza terenem gęsto zabudowanym, w odległości 1,1 km od Dworca Kolejowego znajdującego się w Tczewie przy ulicy Pomorskiej 18. Do ww. budynku można z Dworca Kolejowego dojść samodzielnie lub dojechać środkami komunikacji publicznej.

Możliwość dojścia na pieszo:
Z Dworca Kolejowego wychodząc głównym wyjściem  należy iść prosto ul. Pomorską aż do skrzyżowania z ul. Gdańską. Na skrzyżowaniu z ul. Gdańską należy skręcić w prawo i iść prosto  ul. Gdańską ok. 750 m, a następnie skręcić w prawo na ul. Sadową i iść ul. Sadową prosto ok. 160 m. Budynek oddziału celnego znajduje się po lewej stronie, za Urzędem Pracy.

Możliwość dojechania środkami komunikacji publicznej:
Dojazd  z dworca kolejowego autobusem miejskim linii nr 3, 4, 12 i 17. Przystanek Gdańska – Urząd Skarbowy. Budynek oddziału znajduje się w odległości ok. 250 m od przystanku. Przystanek, kierunek na dworzec PKP znajduje się naprzeciw budynku Urzędu Skarbowego na ul. Gdańskiej w odległości ok. 300 m od Oddziału Celnego. W kierunku dworca można dojechać autobusami miejskimi linii nr 2, 3, 4 i 7.

Pomieszczenia biurowe znajdują się w końcowej części budynku magazynowego z rampą, umieszczone na wysokim parterze. Przed budynkiem, w którym znajduje się siedziba Oddziału znajduje się parking dla samochodów ciężarowych i osobowych.

Budynek nie jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych, nie jest wyposażony w windę, ponadto brakuje w nim podnośników czy schodołazów dla osób z niepełnosprawnościami czy osób o obniżonej sprawności ruchowej.
 

Adres budynku: Pomorski Urząd Celno–Skarbowy w Gdyni – Delegatura w Gdyni Oddział Ceny „Basen IV" , ul. Przemysłowa 9, 81-029 Gdynia.

Budynek usytuowany jest w Gdyni w przemysłowej części dzielnicy Chylonia. W odległości 800 metrów znajduje się przystanek SKM Gdynia Chylonia.

Możliwość dojścia pieszo:
Z dworca Gdynia Chylonia należy kierować się ulicą Palmową - 700 metrów a następnie skręcić w prawo w ulicę Przemysłową. Po 100 metrach znajduje się wejście do Oddziału Celnego „Basen IV".

Możliwość dojechania środkami komunikacji publicznej:
Z Centrum Gdyni oraz z Rumi istnieje możliwość dojazdu autobusem linii R.
Z przystanku ZKM Gdynia Gruszkowa należy kierować się ulicą Palmową - 300 metrów  a następnie skręcić w prawo w ulicę Przemysłową. Po 100 metrach znajduje się wejście do Oddziału Celnego „Basen IV".

Przed Oddziałem Celnym „Basen IV" znajdują się 4 miejsca postojowe dla interesantów  w tym jedno przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. W pobliżu budynku znajduje się wiele miejsc postojowych -ogólnodostępnych.

Główne wejście do budynku nie posiada stopni, jest płaskie, przystosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, gdyż ich wymiary gwarantują zachowanie bezpiecznej odległości od barier pionowych i poziomych.
Na parterze budynku istnieje dostęp do toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach.

W holu głównym zawieszona jest tablica informacyjna w druku powiększonym dla osób słabowidzących, brak oznaczeń w alfabecie Braille'a.
Do budynku może wejść osoba z niepełnosprawnością z opiekunem, bądź z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
 

Adres budynku: Pomorski Urząd Celno–Skarbowy w Gdyni – Delegatura w Gdyni Oddział Celny „Basen V"  ul. Indyjska 13, 81-336 Gdynia.

Budynek usytuowany jest na ulicy Indyjskiej 13 w pobliżu przystanku Stocznia Gdynia-Uniwersytet Morski.
Przystanek ten dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest nieprzystosowany.
Z wysoko usytuowanego peronu na zewnątrz prowadzą jedynie wysokie, strome schody. Brak jest podjazdu lub windy i dlatego przystanek kolejki miejskiej Gdynia Stocznia-Uniwersytet Morski jest architektonicznie niedostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

Możliwość  dojechania środkami komunikacji publicznej:
Do Oddziału Celnego „Basen V" dojechać można komunikacja miejską korzystając między innymi z autobusów i trolejbusów linii: R, 194, 103, 104, 209, 125, 150, 23, 24. Z Dworca Głównego PKP w Gdyni należy przejść przez Plac Konstytucji naprzeciwko Sądu Rejonowego i skręcić na lewo na ul. Jana z Kolna. Z tego miejsca jedziemy tylko jeden przystanek ulicą Janka Wiśniewskiego do Węzeł Ofiar Grudnia 1970/Aleja Solidarności. Od tego przystanku do miejsca docelowego dzieli nas niewiele około ponad 0,5 km.

Możliwość dojścia na pieszo :
Będąc na ulicy Alei Solidarności, mijamy Pomnik Ofiar Grudnia 1970r. Idąc w kierunku Stoczni należy ominąć plac (skład drewna) oraz przejść przez wiadukt, kierując się na prawą stronę na ul. Indyjską. Budynek Oddziału Celnego mieści się po prawej stronie przed rondem (budynek czteropiętrowy).

Główne drzwi do budynku są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Osoba niepełnosprawna może wejść do budynku z opiekunem, psem asystującym lub z psem przewodnikiem.

Przy głównym wejściu znajduje się portiernia oraz winda, którą można pokonać kolejne kondygnacje. U portiera  uzyskamy informacje dotyczące poruszania się po budynku. Tam również umieszczona jest tablica informacyjna.
Wjazd na I  piętro, gdzie znajduje się Oddział Celny „Basen V" możliwy jest po zgłoszeniu takiego zamiaru u portiera (aktywowanie na klawiaturze windy przycisku „1" wymaga użycia specjalnego kluczyka).
Po osobę niepełnosprawną ruchowo udaje się funkcjonariusz celno-skarbowy, który asystuje tej osobie podczas jazdy windą oraz przy wejściu do Oddziału Celnego „Basen V".
 

Adres budynku: Pomorski Urząd Celno–Skarbowy w Gdyni – Delegatura  w Gdyni – Oddział Celny „Baza Kontenerowa" ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 60, 81-156 Gdynia.

Budynek usytuowany jest w Śródmieściu przy Estakadzie Eugeniusza Kwiatkowskiego  w sąsiedztwie Nabrzeża Helskiego i Stena Line, w odległości ok. 6 km od Dworca Gdynia Główna. Oddział Celny mieści się w pomieszczeniach zlokalizowanych na parterze  w budynku A1 (kasa, dozór, tranzyty, sala obsługi) oraz w budynku A3 (sekretariat, przyjmowanie zgłoszeń, potwierdzanie wywozu). Do ww. budynku z Dworca Gdynia Główna można dojechać środkami komunikacji publicznej.

Możliwość dojechania środkami komunikacji publicznej:
Dojazd możliwy jest z przystanku autobusowego Gdynia Dworzec Główny PKP - Hala 04 przy ul. Jana z Kolna (za Halą Targową) linią nr 150 lub z przystanku przy Gdynia Dworzec Główny PKP – Morska 02 (na wysokości drugiego wyjścia z tunelu pod dworcem Gdynia Główna) liniami 125 lub 105. Należy dojechać do przystanku Terminal Promowy 03. Po wyjściu z autobusu należy się skierować na lewo do przejścia dla pieszych. Po przejściu przez przejście należy skierować się w prawo przez kolejne przejście dla pieszych  a następnie na wprost do budynku.
Przed budynkiem znajduje się płatny parking, brak wydzielonych miejsc dla klientów OC.

Główne wejście do budynku Bałtyckiego Terminala Kontenerowego posiada stopnie, bez podjazdu, podnośników czy schodołazów. Podjazd dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowany jest przy wejściu do budynku A3 (trzecie wejście), jednak wejście to jest zabezpieczone – konieczna jest przepustka do otwarcia drzwi. Osoba niepełnosprawna ruchowo musiałaby zadzwonić do OC z prośbą o otwarcie drzwi.

Po wejściu do budynku głównym wejściem w  holu głównym, na wprost znajduje się stanowisko ochrony.  Drzwi na prawo prowadzą do budynku A1 - wejście do budynku A1 z holu głównego jest płaskie i bez ograniczeń dostępu. Do budynku A3 należy się kierować na lewo od stanowiska ochrony - dostęp za bramkami obrotowymi (konieczna przepustka) oraz po pokonaniu kilku stopni.
Wewnątrz budynku w holu głównym zawieszona jest tablica informacyjna dotycząca podmiotów mieszczących się w poszczególnych budynkach. Brak oznaczeń w alfabecie Braille'a.

Na parterze budynku A3 znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach.
 

Adres budynku: Pomorski Urząd Celno–Skarbowy w Gdyni – Delegatura w Gdyni – Oddział Celny „Nabrzeże Bułgarskie" ul. Energetyków 5, 81-029 Gdynia.

Budynek usytuowany jest w części przemysłowej Gdyni w bliskim sąsiedztwie portu i terenów stoczniowych w odległości 3,5 km od Dworca Głównego w Gdyni PKP znajdującego się przy placu Konstytucji 1.

Dojście pieszo nie jest zalecane z uwagi na dużą odległość od Dworca Głównego PKP w Gdyni.

Możliwość dojechania środkami komunikacji publicznej:
Dojazd do budynku przy ulicy Energetyków, w którym mieszczą się pomieszczenia biurowe Oddziału Celnego „Nabrzeże Bułgarskie" możliwy jest liniami: R, 103, 104, 128, 134, 146, 150, 152, 170, 173, 182, 194, 196, 209, 282, 770, N10, N94 .
Z Dworca Głównego PKP należy udać się w kierunku Sądu Rejonowego w Gdyni, Plac Konstytucji 5, na przystanek autobusowy usytuowany na ulicy Jana z Kolna (200 m – za Halą Targową). Jadąc od strony Dworca Głównego PKP  do  Oddziału Celnego „Nabrzeże Bułgarskie" należy wysiąść na przystanku ZKM Gdynia ul. Energetyków 2. Następnie należy przejść wzdłuż ul. Energetyków, która kończąc się łukiem drogi przechodzi w ulicę Gołębią aż do punktu docelowego –  ul. Energetyków 5 (około 250 m).

Z uwagi na szczególną lokalizacją obiektu tj. na terenie należącym do Gdyńskiego Terminalu Kontenerowego nie ma obecnie wydzielonych miejsc postojowych dla klientów.

Do wejścia do budynku poprowadzony jest podjazd umożliwiający bezpieczne poruszanie się klientów z niepełnosprawnością ruchową.
Główne drzwi są przystosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, gdyż ich wymiar gwarantuje swobodne przejazd wózka inwalidzkiego, ponadto otwierają się samoczynnie na fotokomórkę.  

Na parterze budynku dostępny jest hol główny, z którego wchodzimy do pomieszczeń biurowych Oddziału Celnego „Nabrzeże Bułgarskie". Drzwi do pomieszczeń Oddziału Celnego gwarantują bezpieczne przemieszczanie się, ponadto są łatwootwieralne.

Na parterze w/w budynku istnieje dostęp do toalety przystosowanej do osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach.

Wewnątrz znajdują się przejrzyste tablice informacyjne w druku powiększonych dla osób niedowidzących i słabowidzących, lecz w dniu dzisiejszym brakuje oznaczeń w alfabecie Braille'a.

Do budynku może wejść osoba niepełnosprawna z opiekunem, z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
 

Pliki do pobrania

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 22.07.2020 Data publikacji: 30.07.2020 13:42 Data ostatniej modyfikacji: 20.11.2023 12:26
Autor: Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku Osoba publikująca: Wioleta Działdowska Osoba modyfikująca: Wioleta Działdowska
Rejestr zmian